ҺАВА ТОРЫШЫ -3 oC

Яңалыклар

барлык хәбәрләр Татарстан Россия

Спорт

Көрәш буенча Идел буе Кубогы җиңүчеләре билгеле - исемлек

10 ноябрь 2018, 19:14 , Фото: архив/Салават Камалетдинов

Көрәш буенча Идел буе Кубогы җиңүчеләре билгеле - исемлек Яшьләр арасында биш, ирләр арасында өч татарстанлы чемпион калды.

(Казан, 10 ноябрь, «Татар-информ», Энҗе Габдуллина). 9-11 ноябрь көннәрендә Нефтекама шәһәрендә узган көрәш буенча Идел буе Кубогының җиңүчеләре билгеле булды. Татарстан көрәшчеләре җиңүчеләр рәтендә. 

Җиңүчеләр исемлеге

Яшьләр арасында:

55 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Мостафин Зиннур (Татарстан)
2 урын – Габдрахманов Инсаф (Татарстан)
3 урын – Галимов Илдар (Башкортостан), Муллахмәтов Динис (Татарстан)

65 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Милютин Тимур (Татарстан)
2 урын – Зиязов Евгений (Оренбург өлкәсе)
3 урын – Мирзаянов Айнур (Мордовия), Ханов Рөстәм (Татарстан)

75 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Низамов Наил (Татарстан)
2 урын – Рузмәтов Кәрим (Самара өлкәсе)
3 урын – Бариев Замир (Пермь өлкәсе), Гараев Салават (Татарстан)

85 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Шириев Рәсим (Татарстан)
2 урын – Хисмәтуллин Илвар (Оренбург өлкәсе)
3 урын – Сырлыбаев Марсель (Башкортостан), Кәримов Айдар (Башкортостан)

90 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Пятачков Андрей (Оренбург өлкәсе)
2 урын – Юлмөхәммәтов Батыр (Башкортостан)
3 урын – Амерханов Тимерхан (Татарстан), Кантуганов Артур (Пермь өлкәсе)

110 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Хуҗин Фәрис (Татарстан)
2 урын – Хәбибуллин Илдар (Татарстан)
3 урын – Мухаметшин Рөстәм (Башкортостан), Габдуллин Азамат (Башкортостан)

Ирләр арасында:

60 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Нургалиев Раббани (Татарстан)
2 урын – Исхаков Илдар (Башкортостан)
3 урын – Ямгурсин Илфат (Башкортостан), Гарипов Риназ (Татарстан)

70 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Ильясов Руслан (Башкортостан)
2 урын – Гайнуллин Илнур (Башкортостан)
3 урын – Мортазин Искәндәр (Татарстан), Карама Илнар (Чувашия)

80 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Зөлкәрнәев Артур (Башкортостан)
2 урын – Галиев Нәфис (Татарстан)
3 урын – Зекрин Илшат (Башкортостан), Мингалиев Ринат (Татарстан)

90 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сәләхетдинов Раил (Татарстан)
2 урын – Кавиев Азат (Татарстан)
3 урын – Гафуев Индир (Пермь өлкәсе), Зәйнетдинов Айгиз (Башкортостан)

100 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сыртаев Айнур (Башкортостан)
2 урын – Миначев Марат (Татарстан)
3 урын – Сәләхетдинов Ринат (Киров өлкәсе), Мтиев Элфис (Чувашия)

100 кг нан югары үлчәү авырлыгы:

1 урын – Гыйләҗетдинов Ранис (Татарстан)
2 урын – Маматов Руслан (Пермь өлкәсе)
3 урын – Әүхәдиев Рәмис (Марий Эл), Акчурин Рәдиф (Башкортостан)


Безгә Telegramда язылыгыз

Әгәр хата күрсәгез, текстны билгеләгез һәм Ctrl + Enter төймәләренә басыгыз

Фикерләр




Бик мөһим һәм кызыклы хәлнең шаһиты булдыгызмы? Редакциягә хәбәр итегез!

+7 927 037-91-10