ҺАВА ТОРЫШЫ -1 oC

Яңалыклар

барлык хәбәрләр Татарстан Россия
МӨҺим
Татарстанда 700дән артык ана айлык пособие алачак
Казанда Ркаил Зәйдулланың яңа шигырь китабы тәкъдим ителә
Казанда “Милләт аналары” хакында сөйләштеләр
Автосервис өчен җир сатып алып, уңышсызлыкка дучар булган эшмәкәр Президентка зарланды
Миңнеханов эшмәкәрләргә татар мәкале белән җавап бирде

Җәмгыять

Саба районында "Куркынычсызлык тәгәрмәче - 2018" конкурсы узды

16 апрель 2018, 08:00 , Фото: Фәнил Мәүлетов

Саба районында Бу конкурс юлларда куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәү һәм аларны өйрәнү өчен ел саен оештырыла.

(Саба, 16 апрель, "Татар-информ", "Саба таңнары"). Саба муниципаль районының белем бирү учреждениеләре арасында «Куркынычсызлык тәгәрмәче - 2018» конкурсы

Конкурс бер ничә этаптан тора: "Юл йөрү хәрәкәте кагыйдәләрен белүчеләр", "Беренче медицина ярдәмен күрсәтү нигезләре" һәм велосипедта йөрү. Бу конкурс юлларда куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәү һәм аларны өйрәнү өчен ел саен оештырыла.

Конкурс нәтиҗәләре:

Кызлар арасында юл йөрү хәрәкәте кагыйдәләрен яхшы белүчеләр:

1 урын – Кашапова Зилә, Саба гимназиясе;

2 урын – Газизова Диана, Сәләтле балалар мәктәбе;

3 урын – Новикова Ирина, Саба гимназиясе;

Малайлар арасында юл йөрү хәрәкәте кагыйдәләрен яхшы белүчеләр:

1 урын – Багавиев Илсаф, Сәләтле балалар мәктәбе;

2 урын – Гаянов Илюс, Олы Арташ мәктәбе;

3 урын – Мияссаров Муса, Сәләтле балалар мәктәбе;

Кызлар арасында беренче медицина ярдәмен күрсәтүне яхшы оештыручылар:

1 урын - Газизова Диана, Сәләтле балалар мәктәбе;

2 урын – Хуснутдинова Аделя, Шәмәрдән лицее;

3 урын – Ибушева Элвина, Олы Кибәче мәктәбе;

Малайлар арасында беренче медицина ярдәмен күрсәтүне яхшы оештыручылар:

урын - – Шайхов Амир, Шәмәрдән лицее;
урын – Денисов Никита, Иштуган мәктәбе;
урын – Фатхриев Рушан, Юлбат мәктәбе;
Кызлар арасында “Иң яхшы велосипедта йөрүче”:

1 урын – Новикова Ирина, Саба гимназиясе;

2 урын - Кашапова Зиля, Саба гимназиясе;

3 урын – Идрисова Дина, Сәләтле балалар мәктәбе;

Малайлар арасында “Иң яхшы велосипедта йөрүче”:

1 урын – Хабибуллин Рамазан, Олы Кибәче мәктәбе;

2 урын – Газизуллин Даниль, Лесхоз мәктәбе;

3 урын – Багавиев Илсаф, Сәләтле балалар мәктәбе.

Гомумкоманда нәтиҗәләре:

1 урын - Сәләтле балалар мәктәбе;

2 урын – Саба гиназиясе;

3 урын –Сабабаш мәктәбе.

Җиңүчеләрне мактаулы грамоталар һәм кыйммәтле призлар белән бүләкләделәр.

 


Безгә Telegramда язылыгыз

Әгәр хата күрсәгез, текстны билгеләгез һәм Ctrl + Enter төймәләренә басыгыз

Фикерләр




Бик мөһим һәм кызыклы хәлнең шаһиты булдыгызмы? Редакциягә хәбәр итегез!

+7 927 037-91-10