ҺАВА ТОРЫШЫ +20 oC

Яңалыклар

барлык хәбәрләр Татарстан Россия
МӨҺим
Иң күп һәм иң аз мәйданнарда уңыш җыйган районнар мәгълүм - исемлек
Чаллыда 27 ел элек торак йорт диварына беркетелгән хатны ачканнар
Башкортстанда туган Мәскәү табибәсе Эльбрус тавы түбәсендә "Заһидә" биюен башкарган
Чиләбедә яшәүчегә, 30 ел элек аның кызын алыштырган өчен, 1 миллион сум акча түләячәкләр
Фирдүс Тямаев: Авылларда халык концертларга йөрми икән, клуб җитәкчесенең дә гаебе ул

Фән һәм мәгариф

Татар теле һәм әдәбияты буенча V халыкара олимпиада җиңүчеләре мәгълүм — исемлек

21 апрель 2017, 16:21 , Фото: http://tatarstan.ru

Татар теле һәм әдәбияты буенча V халыкара олимпиада җиңүчеләре мәгълүм — исемлек I урынга лаек булучылар исемлеген "Татар-информ" мәгълүмат агентлыгы укучыларына тәкъдим итәбез.

(Казан, 21 апрель, “Татар-информ”, Лилия Локманова). Бүген Татар теле һәм әдәбияты буенча V халыкара олимпиада җиңүчеләре билгеле булды. Аларны Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов котлады.

I урынга лаек булучылар исемлеген “Татар-информ” мәгълүмат агентлыгы укучыларына тәкъдим итәбез. Алар:

Балтач муниципаль районы Балтач гимназиясенең 8 нче сыйныф укучысы Насыйрова Мәдинә,

Арча шәһәре 5 нче гимназиясенең 8 нче сыйныф укучысы Сәфәрова Гөлия,

Баулы муниципаль районы Яңа Чүте төп гомуми белем бирү мәктәбенең 8 нче сыйныф укучысы Сафиуллина Гөлзирә,

Әлки муниципаль районы Чуаш Кичүе гомуми урта белем бирү мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучысы Алышева Диана,

Минзәлә шәһәре 1 нче урта гомуми белем мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучысы Рәхмәтуллина Гүзәл,

Саба муниципаль районы Олы Кибәче урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучысы Шакирова Гөлназ,

Югары Ослан муниципаль районы Иннополис лицееның 10 нчы сыйныф укучысы Чернухина Ольга,

Казан шәһәре Совет районы 90 нчы гимназиясенең 10 нчы сыйныф укучысы Габделхакова Сиринә,

Актаныш муниципаль районы 1 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең 10 нчы сыйныф укучысы Габдуллина Энҗе,

Азнакай муниципаль районы Җиңү бистәсе урта гомуми белем бирү мәктәбенең 11 нче сыйныф укучысы Арутюнян Марине,

Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернатының 11 нче сыйныф укучысы Сәләхова Айсинә,

Казан шәһәре Совет районы 121 нче лицееның 11 нче сыйныф укучысы Сафин Гадел,

Марий Эл Республикасы Бәрәңге районы Куянавыл урта гомуми белем бирү мәктәбенең 8 нче сыйныф укучысы Хисмәтуллина Илзия,

Башкортостан Республикасы Бүздәк муниципаль районының Әмир төп гомуми белем бирү мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучысы Ергизова Илина,

Башкортостан Республикасы Краснокама муниципаль районы Куян авылы урта гомуми белем бирү мәктәбенең 10 нчы сыйныф укучысы Мирзаhитова Индира,

Пермь крае Барда районы Г.Тукай исемендәге Барда гимназиясенең 11 нче сыйныф укучысы Назарова Люция,

Яр Чаллы дәүләт педагогика университетының 5 нче курс студенты Корбанова Алия,

Казан (Идел буе) федераль университеты студенты Гүзәлова Альбина,

Бельгия ICHEC BRUSSELS MANAGEMENT SCHOOL студенты Насыйбуллина Камилә.

Гран-прины исә Япониядән Накамура Мидзуки һәм Саба кызы Ризәлә Йосыпова яулады.


Безгә Telegramда язылыгыз

Әгәр хата күрсәгез, текстны билгеләгез һәм Ctrl + Enter төймәләренә басыгыз

Фикерләр